Z życia ucznia SP

Błoto brudzi, ale nie nudzi! To cudowny materiał do pomysłowej zabawy,  a dzieciom pomysłów nie brakuje i umieją wykorzystać to tworzywo w sposób naprawdę kreatywny. Pierwszy raz w naszej szkole uczniowie mogli do woli taplać się  w błocie, przyłączając się w ten sposób do INTERNATIONAL MUD DAY.

 

Więcej…

 

14-go czerwca odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w krajowym konkursie eTwinning. W gronie laureatów, o czym informowaliśmy wcześniej, znalazł się projekt autorstwa pani Krystyny Izdebskiej, „Yes, I can! motivation in the classroom”. Przedstawiciele najważniejszych instytucji oświatowych w kraju oraz imponująca Sala Wielka Zamku Królewskiego w Warszawie podkreślili niebagatelne znaczenie wydarzenia.

Więcej…

 

Więcej…

 

W czwartek i piątek przed tym jak zabrzmiał ostatni dzwonek, przeprowadziliśmy zbiórkę publiczną w ramach programu Fundacji Św. Mikołaja.

Więcej…

 

W dniu 11.06.2018 r. odbył  się konkurs pięknego czytania w następujących kategoriach:

Gr. 1 Klasy I – III

Gr. 2 Klasy IV – VI

Gr. 3 Klasa VII oraz klasy gimnazjalne

Chętni uczniowie czytali samodzielnie przygotowany dowolny tekst oraz wylosowany w trakcie konkursu.

Więcej…

 

Dzień Dziecka to jeden z najważniejszych dni w opinii uczniów i wychowanków naszego Zespołu. Wyśmienita okazja do budowania dobrych relacji nie tylko w zespole klasowym, ale również "międzywydziałowym".

Więcej…

 

Ciepłe wiosenne dni wystarczyły młodym artystom by stworzyć piękne obrazy podczas pleneru malarskiego pt. „Zielony plener”. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Purda i Starostwo Powiatowe w Olsztynie. Celem zorganizowania pleneru malarskiego było ukazanie bogatych walorów krajobrazowych i przyrodniczych Purdy oraz doskonalenie zdolności plastycznych uczestników.


 

Więcej…

 

Tegoroczny konkurs Euro-my już za nami. Dnia 9 maja drużyny klasowe wzięły udział w konkursie  wiedzy o Unii Europejskiej.

Więcej…

 

25 kwietnia uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu był spacer po Łazienkach Królewskich, założonych przez Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Zdjęcia z wycieczki

Więcej…

 

W dniu 20 kwietnia 2018 roku  uczniowie drugich klas gimnazjalnych i klasy siódmej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Purdzie, w ramach  Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu Laboratorium,  odwiedzili firmę Maspex w Olsztynku.  Po prezentacji firmy przez koordynatora  oraz zapoznaniu się z podstawowymi zasadami BHP obowiązującymi na terenie zakładu ruszyliśmy…

Więcej…

 

W trosce o słowo i kulturę języka polskiego Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur w Olsztynie we współpracy z placówkami oświatowymi zrealizowało eliminacje rejonowe XXXVI Wojewódzkiego Konkursu „ Spotkania z poezją”.