W poniedziałek 4 grudnia uczniowie klasy siódmej oraz grupa gimnazjalistów pod opieką pani Danuty Adamowicz i Marleny Kozubek udała się pociągiem ICE do Warszawy, aby odwiedzić swoich kolegów ze szkoły podstawowej STO z Warszawy.

 

Na dobry początek obejrzeliśmy  przedstawienie Balladyna w teatrze Och Teatr. Po krótkiej przerwie wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, widok Warszawy nocą bezcenny. Potem podróż do Wilanowa, gdzie zobaczyliśmy niezwykły ogród świateł. Pomimo zmęczenia w szkole przed zaśnięciem trwały długie rozmowy i zabawy w mieszanych grupach.

We wtorek odwiedziliśmy Zamek Królewski, gdzie wysłuchaliśmy ciekawych informacji związanych z historią Polski. Na starówce graliśmy w grę terenową. Zadania przygotowane przez naszych gospodarzy wykonaliśmy bezbłędnie i ruszyliśmy do Złotych Tarasów, gdzie czekaliśmy na pociąg. Czekamy na odwiedziny grupy z Warszawy może wiosną…