Dnia 18 stycznia 2018 r. uczniowie klas V - VII spotkali się na peronie PKP w Marcinkowie i rozpoczęli wyprawę pt. „Każdy chce się wyróżniać. Nikt nie chce być inny”.

 

Wycieczka złożona z dwóch części. Pierwsza to seans filmowy połączony z rozmową kierowaną na temat filmu „Cudowny chłopak”. Film obejrzeliśmy w ramach  projektu edukacyjnego Kino na Temat w kinie Helios. Film wzbudził wiele emocji, był opowieścią o tym, że niełatwo być innym. Po filmie przyszedł czas na druga część wyprawy- naukę i doskonalenie jazdy na łyżwach. Każdy z uczniów włożył łyżwy i wyszedł na lód. Zabawa była świetna. Można było obserwować wzloty i upadki nowicjuszy i piruety zaawansowanych łyżwiarzy. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to trzymając się bandy, ale każdemu towarzyszył uśmiech. Zabawa na lodowisku okazała się  zachętą do aktywnego spędzania ferii zimowych. Powrót pociągiem, przejazd tramwajem, autobusem miejskim to dodatkowe atrybuty tego wyjazdu.Wycieczkę zorganizowała pani Krystyna Izdebska, opiekunami byli Małgorzata Gołaszewska i Marlena Kozubek.