Tegoroczny konkurs Euro-my już za nami. Dnia 9 maja drużyny klasowe wzięły udział w konkursie  wiedzy o Unii Europejskiej.

Uczniowie klas I- IV pod opieką opiekunów, w grupach mieszanych podążyły śladem strzałek rozmieszczonych w centrum Purdy. Podczas podchodów rozwiązywali zadania dotyczące krajów UE, które wcześniej wylosowali.  Ich starsi koledzy z klas V- VII po powitaniu z Syriuszem rozpoczęli rozgrywki klasowe w gry stworzone przez siebie na zajęciach informatyki. Gry można było wylosować z sześciu kategorii. Rozegraliśmy trzy rundy i okazało się, że klasa V ma najwięcej informacji o UE, potem świetnie zaprezentowały swoje wiadomości uczniowie klas VII i VI. Po podchodach i grach spotkaliśmy się wszyscy na boisku, aby tu ułożyć puzzle z flagą UE. Pracy było sporo i choć słońce przygrzewało mocno efekt niebieskiej flagi był rewelacyjny. Współorganizatorem turnieju był Europe Direct z Olsztyna.

Zdjęcia z turnieju klasowego

14 maja chętni uczniowie przystąpili do konkursu indywidualnego. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy V- Zuzia, II miejsce- Kewin, III miejsce-Emilia. Gratulujemy wiedzy i szczęścia w losowaniu.

Zdjęcia z turnieju indywidualnego