W czwartek i piątek przed tym jak zabrzmiał ostatni dzwonek, przeprowadziliśmy zbiórkę publiczną w ramach programu Fundacji Św. Mikołaja.

 

Kwesta odbyła się pod hasłem "Laurka zamiast kwiatka, to dla stypendystów gratka!" Ogłaszając akcję poinformowaliśmy społeczność szkolną, tj. uczniów, ich rodziców oraz grono pedagogiczne o celach i idei przyświecającej programowi Stypendia św.Mikołaja. Uczniowie klas IV- VII w ostatnim tygodniu nauki, własnoręcznie przygotowali laurki oraz papierowe kwiaty. Wolontariusze z klasy piątej wraz z nauczycielem techniki (panią Marleną Kowalewską-Kozubek) i koordynatorem programu (panią Krystyną Izdebską)przeprowadzili kwestę, rozprowadzając przygotowane prace wśród uczniów oraz mieszkańców Purdy. Uczniowie kwestowali nie tylko w szkole; odwiedzili również pracowników Urzędu Gminy, stanęli z kiermaszem przy sklepach oraz w centrum wsi. Nie zabrakło ich także w piątek przed halą sportową w Marcinkowie oraz świetlicą wiejską w Purdzie, tuż przed apelem kończącym rok szkolny 2017/2018. Nabyta za przysłowiową "wrzutę" do puszki laurka, stała się miłym wyrazem podziękowania dla wielu nauczycieli, a zebrana kwota 364,07 PLN zasili subkonto szkoły i umożliwi kolejne stypendia! Dziękujemy wszystkim darczyńcom i życzymy wspaniałego letniego wypoczynku!