14-go czerwca odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w krajowym konkursie eTwinning. W gronie laureatów, o czym informowaliśmy wcześniej, znalazł się projekt autorstwa pani Krystyny Izdebskiej, „Yes, I can! motivation in the classroom”. Przedstawiciele najważniejszych instytucji oświatowych w kraju oraz imponująca Sala Wielka Zamku Królewskiego w Warszawie podkreślili niebagatelne znaczenie wydarzenia.

W uroczystości wzięło udział 24 laureatów wraz z uczniami i dyrektorami szkół. Tradycyjnie projekty nagradzane były w trzech kategoriach wiekowych oraz czterech dodatkowych. Z nieukrywaną radością pragniemy ogłosić, że „Yes, I can!” został najwyżej oceniony w kategorii wiekowej 11-14 lat i zajął I MIEJSCE!!!

ogłoszenie I miejsca- czas 36:31

prezentacja projektu w trakcie gali- czas 32:31

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej – pan Rafał Lew Starowicz oraz Ministerstwa Cyfryzacji – pan Robert Kroplewski. W swoich krótkich wystąpieniach podkreślili znaczenie programu eTwinning dla rozwoju współczesnej szkoły. Warto posłuchać: pan Lew Starowicz (min. 6:10-8:17); pan Robert Kroplewski (min. 8:54-10:25).

Oprawa wydarzenia i przygotowane niespodzianki na długo zostaną w pamięci uczestników gali: występ Chóru Dziecięcego Agaty Steczkowskiej, zwiedzanie Zamku, lunch w iście królewskim wydaniu, zajęcia z animatorami dla uczniów oraz aktywne zwiedzanie Warszawskiej Starówki.

Galeria zdjęć

Sukces na skalę krajową nie rodził się tylko w zaciszu murów naszej szkoły. Bez międzynarodowego i lokalnego pełnego zaangażowania partnerów projektu nie moglibyśmy wypracować godnych naśladowania i promowania efektów. Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Kateriny Velesiotou - współzałożyciela i współadministratora projektu (Szkoła Podstawowa nr 16 w Larissa, Grecja), pani Aleksandry Klewiado (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Butrynach, Polska), pani Olgi Melnyk (Szkoła nr 2 w Kalusz, Ukraina), pani Secil Yuksel (Szkoła Podstawowa w Istnbule, Turcja), pani Jasnej Gjorgievska (Szkoła Podstawowa w Mogila, Macedonia), pani Athanasii Gkitersou (SP 16 w Larissa, Grecja).