Błoto brudzi, ale nie nudzi! To cudowny materiał do pomysłowej zabawy,  a dzieciom pomysłów nie brakuje i umieją wykorzystać to tworzywo w sposób naprawdę kreatywny. Pierwszy raz w naszej szkole uczniowie mogli do woli taplać się  w błocie, przyłączając się w ten sposób do INTERNATIONAL MUD DAY.

 

Ta niezwykła inicjatywa zrodziła się w głowach  Gillian McAuliffe z Australii i Bishnu Bhatta z Nepalu podczas World Forum 2009, a jej celem było otwarcie się na drugiego człowieka i zwrócenie uwagi na piękno Ziemi.

 

W naszej szkole podczas tego dnia: eksperymentowaliśmy, wspieraliśmy  integrację sensoryczną dzieci, wyzwalaliśmy kreatywność, jednoczyliśmy społeczność uczniowską. W trakcie zabaw uczniowie malowali błotnymi farbami, rzucali kulami do celu, tworzyli rzeźbę terenu rzeki Kośny, brodzili gołymi stopami w kałuży w poszukiwaniu kolorowych kamieni oraz przygotowywali smakowicie wyglądające piaskowe torty.

I co z tego, że było brudno, lepko, błotniście skoro też twórczo, kolorowo i bardzo radośnie! Obejrzyjcie filmik i przekonajcie się sami;).