Program Śniadanie Daje Moc realizowany przez klasę drugą

Czas trwania: od 17 października do 20 grudnia 2016 roku

 

Cel:

„Główne założenia programu Śniadanie Daje Moc skupia się wokół 12 zasad zdrowego żywienia. Dzieci dowiedzą się m.in. jak często powinno się jeść posiłki, z czego powinny się składać, jakie są rodzaje kasz, zbóż czy produktów nabiałowych oraz dlaczego picie wody jest tak ważne.”

Fabuła

„Na rubieżach znanego nam kosmosu była sobie kiedyś planeta Kariopa, którą zamieszkiwał dziwaczny gatunek stworzeń zwanych Wszystkojadami. Ich głód był niepohamowany, co doprowadziło do tego, że pewnego dnia ogromne Wszystkojady zjadły całą swoją planetę. Wciąż głodne stwory ruszyły w przestrzeń kosmiczną by szukać pożywienia. Pewnego dnia, jeden, mały jeszcze, Wszystkojad dotarł na… Ziemię.  Śladem naszego Wszystkojada ruszyła dwójka galaktycznych agentów: Tola i Maks. Agenci postanowili oduczyć Wszystkojady jedzenia wszystkiego, co popadnie. Tola i Maks nie znają jednak ziemskiego jedzenia (odżywiają się jedzeniem w tubkach), a więc potrzebują pomocy ziemskich dzieci, przy nauce 12 zasad zdrowego odżywiania.”