„Our Saints” („Nasi Święci”) to krótki międzynarodowy projekt realizowany w ramach programu eTwinning. Projekt założony przez nauczycieli języka angielskiego z Kalusz, Ukraina i Nowego Sącza, Polska. Oprócz wspomnianych szkół, do projektu dołączyły szkoły z Grecji (Ampelona i Kozani) oraz Rumunii (Galati).

 

Uczniowie naszej szkoły, zachęceni przez nauczyciela religii, panią Małgorzatę Gołaszewską, z zainteresowaniem, choć i z pewną dozą niepewności, przystąpili do poszukiwań informacji o świętych, którzy związani są z Polską. Dwutygodniowe poszukiwania zaowocowały wystawą prac plastycznych prezentujących nie tylko świętych, którzy osobiście związani byli z Polską, ale również tych, którzy w szczególny sposób są czczeni i znani w naszym kraju i regionie.

28 października wystawa została przeniesiona do kościoła, aby tu w dniu Wszystkich Świętych nabrała swojego szczególnego wymiaru.

Na gratulacje i wyrazy uznania niewątpliwie zasługuje praca uczennicy kl.IV, Amelii Oksiuty, która w precyzyjny i wręcz krawiecko-mistrzowski sposób przedstawiła  postać św. Dominika Savio. Tuż obok, na podium braw, uznania i zachwytu stanęła praca uczennicy kl.VI, Pauliny Jawoszek. Dobór niebanalnego materiału malarsko-plastycznego wymagał cierpliwości i pewności w kolejnych pociągnięciach, a raczej rozcieraniach palcem plasteliny na obrazie św. Maksymiliana Kolby w więziennym pasiaku i kapłańskiej sutannie. Wśród wyróżnionych prac znalazła się również, rysowana kredkami postać św. Faustyny Kowalskiej, autorstwa uczennicy kl.VI, Wiktorii Szneider.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w pracę nad projektem i przybliżyli nie tylko nam, tj. społeczności szkolnej, kilka wyjątkowych świętych postaci, ale również społeczności lokalnej i europejskiej. Ostatnim etapem projektu będzie internetowa publikacja książeczki elektronicznej na stronie portalu eTwinning wszystkich prac zaprezentowanych na konkursach w szkołach partnerskich w/w projektu.

Koordynatorem projektu z ramienia naszej szkoły jest nauczyciel j.angielskiego pani Krystyna Izdebska.

Galeria zdjęć

Prezentacja prac

Planowane zamknięcie projektu przedłużyło się w czasie - najwyraźniej święci jeszcze do kilku dobrych aktywności chcieli nas zachęcić :) Koniecznie po zapoznaniu się z książeczką elektroniczną, zagrajcie w grę online, polegającą na dopasowaniu obrazków przygotowanych przez partnerów projektu do kraju, z którego pochodzili. Dla bardziej dociekliwych, wytrwałych i uważnie czytających książeczkę wspólnie przygotowaliśmy krzyżówkę. Ze świętymi też można doskonalić umiejętności językowe!

 


 Zważywszy na to, że bezpośredni kontakt wywołuje więcej emocji, postanowiliśmy wymienić się kartkami świątecznymi z naszymi partnerami. W książeczce poniżej można znaleźć fotorelację z naszego radosnego świątecznego działania.


Book titled 'Christmas cards exchange 'Read this free book made on StoryJumper