Od czerwca, w naszej szkole, był realizowany projekt filmowy, pod kierunkiem pana Macieja Janickiego.

Pomysł zrobienia filmu fabularnego wyszedł od uczniów i zrodził się już podczas ewaluacji poprzedniego projektu ( film metodą fotocastu - "Szkoła w Purdzie dawniej i dziś").

Uczniowie ustalili, że będzie to  horror, którego akcja dzieje się w szkole. Pierwsze spotkania poświęcone były poznawaniu  zasad tworzenia scenariusza,  pod okiem absolwentki Łódzkiej Szkoły Filmowej w Łodzi - Marty Chyły - Janickiej. Następnie został stworzony scenariusz, który napisała jedna z uczestniczek zajęć. Kolejnym etapem były dwa wakacyjne  dni "na planie zdjęciowym ", podczas których nakręcane były  poszczególne sceny ze scenariusza. Momentem, który wywołał najwięcej zainteresowania i zaangażowania uczniów, był czas kręcenia scen do filmu, spotkanie z wizażystką i wykonywanie make-up-u.

13 października 2017 r. odbyła się premiera filmu, w której brali udział uczniowie szkoły oraz uczestnicy projektu. Podczas spotkania przeprowadzono luźną rozmowę na temat zakończonego projektu. Ze strony widowni padło wiele interesujących pytań w kierunku aktorów i reżysera, świadczących o tym, że film zrobił duże wrażenie na widzach.


Film