Breakfast around the world
Śniadanie cd
Christmas cards
Wszystkie strony

Międzynarodowa współpraca realizowana w ramach lekcji języka angielskiego klasy czwartej.

Uczniowie europejskich szkół podstawowych zaangażowanych w realizację projektu:

- poznają różnice w diecie i stylu życia swoich rówieśników,

- dowiadują się jak wygląda zdrowe żywienie w innych krajach,

- doświadczają jak produkty spożywcze łączą ludzi.

Będziemy razem badać, szukać, przygotowywać i jeść śniadania z odległych zakątków Europy! Z uczniami wybranej szkoły spotkamy się na śniadaniowej video konferencji.

Realizując projekt utrwalamy nabyte w klasach młodszych umiejętności językowe. Ćwiczymy i odważnie stosujemy bieżący materiał lekcyjny. Doświadczamy celowości nauki języka obcego jako narzędzia komunikacyjnego współczesnego świata! W poniższych klipach video przedstawiliśmy się partnerom projektu i opowiedzieliśmy o naszej szkole. Zapraszamy do śledzenia naszych poczynań w dzienniku projektu tutaj.

Kolejny etap projektu obejmował pracę nad menu śniadania na ciepło i na zimno. W ramach zajęć lekcyjnych przygotowaliśmy przepis na tradycyjną polską kanapkę. Tradycyjną i jednocześnie zdrową, dostarczającą energii na pracowity dzień w szkole, bogatą w białko, węglowodany i minerały.

Propozycja śniadania na zimno

Wiele radości i satysfakcji przynosi zaangażowanie uczniów w realizację projektu. Kajtek pod czujnym okiem taty (z drugiej strony kamery), pomocną ręką młodszego brata i ciepłym wsparciem mamy nauczył naszych europejskich przyjaciół jak zrobić naleśniki - wyśmienity pomysł na sobotnie lub niedzielne śniadanie w rodzinnym gronie.

Propozycja śniadania na ciepło - naleśniki wg Kajtka

Praca metodą projektu opartego na międzynarodowej współpracy z wykorzystaniem platformy eTwinning, to doskonały sposób na pokazanie uczniom możliwości, jakie dają nam dzisiejsze rozwiązania technologiczne oraz jak je wykorzystać do komunikacji na odległość. Poniższa prezentacja to samouczek polskich zwrotów dla naszych partnerów. Uda Wam się rozpoznać głosy konkretnych czwartoklasistów ;)

A tu Kajtek uczy się i samodzielnie umieszcza na twinspace projektu film z jego kuchennych poczynań.

Przysłowiową "wisienką na torcie"  jest spotkanie online z wykorzystaniem Skype. Relację ze spotkania przygotowali nasi "współbiesiadnicy" ze Szkoły Podstawowej w Radovljica, Słowenia.

Współpraca z uczniami słoweńskiej szkoły podstawowej wyszła poza ramy projektu eTwinning i nabrała świątecznego charakteru. Poniżej zapraszamy do obejrzenia relacji z warsztatu "Christmas cards workshop" - czwartoklasiści wykonali mistrzowsko piękne kartki świąteczne. Ich kreatywność i artystyczne podejście do zadania zachwyca i zapiera dech.

Starania zostały nagrodzone niecodzienną przesyłką z górzystej Słowenii.

Był to doskonały moment, żeby jeszcze raz przyjrzeć się wersjom przepysznych kanapek i przygotować grę online. Sprawdźcie czy dacie radę bezbłędnie dopasować składniki obu kanapek, polskiej i słoweńskiej. W nagrodę nauczycie się słoweńskiej pochwały ;)