24 kwietnia ruszyliśmy na pierwszy w tym roku rajd rowerowy. W rajdzie uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Purdzie, a opiekunami byli: Pan Andrzej Michalczyk, Pani Gosia Gołaszewska i Pani Kasia Marchwica.

Za cel wycieczki obraliśmy rezerwat  nad Jeziorem Kośno. Wyruszyliśmy z Purdy dużą, około 20 osobową, grupą  . Trasa wiodła przez: malownicze tereny rzeki Kośny oraz  położoną wśród sosnowych lasów Purdkę Leśną. W okolicach leśniczówki Mendryny zrobiliśmy krótki odpoczynek, racząc się nie tylko kanapkami i smakołykami, ale przede wszystkim widokiem dużego rozlewiska, jakie z latami powstało na tym odcinku rzeki. Po odpoczynku ruszyliśmy piaszczystą i uciążliwą drogą w kierunku miejscowości Krzywonoga. Wielką ulgę odczuliśmy, kiedy  wydostaliśmy się na asfalt i   stamtąd już szybko pomknęliśmy do rezerwatu. Dzikość tych terenów wszystkich nas zauroczyła. Miękki piasek  niewielkiej plaży udzielił chwili wytchnienia, znalazło się też kilku (szalonych!) chętnych do sprawdzenia temperatury wody w jeziorze. Nie obyło się bez przygód. Wraz z grupą dziewcząt oddaliłyśmy się od leniuchującej braci szkolnej w celu znalezienia starej altanki, z której można było podziwiać drugą cześć jeziora, potocznie zwaną Kośnem Wielkim. Ruszyłyśmy wąską, podmokłą ścieżynką w poszukiwaniu tejże, gdy nagle niemal z pod nóg wyskoczyła nam wataha dzików. Całe szczęście zwierzęta były tak przerażone, że czym prędzej uciekły, a my zarzuciłyśmy poszukiwania i w pośpiechu wróciłyśmy do reszty grupy. Wypoczęci, trochę rozleniwieni słońcem, ciszą i ilością zjedzonych smakołyków wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do domów.