W ramach akcji Tydzień dla Ziemi uczniowie klas IV-VI, pod opieką nauczycieli uczestniczyli w rajdzie pieszym i rowerowym.

 

W piątek 24 kwietna odbył się rajd rowerowy dla Ziemi. Uczniowie zrezygnowali z dojazdu do szkoły szkolnym autobusem i przyjechali rowerami. Również i niektórzy nauczyciele przyjechali rowerem do pracy. Po zajęciach lekcyjnych 20 osobowa grupa pojechała na wycieczkę rowerową do rezerwatu Kośno. Uczestnicy wycieczki mogli podziwiać piękno rezerwatu, jak również uczyli się rozpoznawać gatunki roślin. Mieli także możliwość obserwowania dzikich zwierząt tj. sarny, żurawie i dziki. 28 kwietnia uczniowie klasy V, uczestniczyli w rajdzie pieszym do pobliskiego lasu. Piątoklasiści w budzącym się do życia lesie, szukali pierwszych oznak wiosny. Wiosenny las zauroczył dzieci, które wytrwale obserwowały młode żuczki, wsłuchiwały się w śpiew ptaków i nadsłuchiwały radosnego postukiwania dzięcioła. Po polowym posiłku uczniowie wzięli udział w zmaganiach sportowych na świeżym powietrzu. Aktywne dni na świeżym powietrzu był dla każdego dużą porcją zdrowia.

Galeria zdjęć