20 kwietnia uczniowie naszej szkoły spotkali się z wójtem Gminy Purda, Panem Piotrem Płoskim w sprawie pomocy w organizacji i udzielenia wsparcia finansowego w przeprowadzeniu działań ekologicznych.

 

 

W  dniu  27 kwietnia uczniowie zajęli się pielęgnacją i ochroną pięknych kasztanowców na terenie wsi. Pnie drzew owijali folią, którą następnie smarowali smarem, by budzące się larwy wędrując po pniu do liści „wpadły” w zastawiona pułapkę. Ochroniono 35 sztuk drzew.

W dniach 28 i 30 kwietna uczniowie wyruszyli na „Wiosenną akcję sprzątania Świata”.

29 kwietna za zgodą wójta, Pana Piotra Płoskiego, zadbali o nowy drzewostan przy placu zabaw w Purdzie. Posadzili 30 sztuk drzewek (modrzewia i lipy), które otrzymali od Nadleśnictwa Olsztyn. Po powrocie do szkoły uczniowie zajęli się pielęgnacją szkolnego ogródka ozdabiając go wiosennymi kwiatami.

Galeria zdjęć