Dzień Unii Europejskiej w naszej szkole rozpoczął się kilka dni temu. Uczniowie przygotowywali padlety z wieloma informacjami o sześciu wylosowanych państwach. Kraje opisane przez nich to Bułgaria i Słowenia (klasa 4), Czechy i Hiszpania (klasa 5), Portugalia i Malta (klasa 6).Korzystaliśmy z Wikipedii oraz grafiki google.

Kolejnym etapem w drodze do sukcesu na turnieju było stworzenie map myśli.  Podsumowaniem działań był klasowy turniej państw, który odbył się dnia 9 maja 2017 r. Drużyny 4 osobowe z każdej klasy odpowiadały na pytania dotyczące państw UE. Pozostali uczniowie zagrzewali swoich kolegów do walki i wspomagali ich swoją wiedzą. Zwycięzcą turnieju została klasa 5, drugie miejsce zajęła klasa szósta, brązowy medal otrzymała klasa 4. Walka była bardzo wyrównana, różnice w punktacji minimalne. Wszyscy uczniowie zasłużyli na nagrodę, byli bardzo dobrze przygotowani, wykonali ciekawe  padlety i mapy myśli. Nagroda otrzymał każdy uczeń, wśród nich były książeczki np. ”Gwiezdny express” z zadaniami, gry oraz długopisy (świecące na niebiesko). Na zakończenie spotkania rozwiązaliśmy wspólnie unijną rymowankę z „Gwiezdnego Ekspresu”. Sponsorem było Centrum Informacji Europe Direct Warmia i Mazury.