Z życia gimnazjalisty

Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę hasłem tegorocznego gminnego konkursu recytatorskiego w Purdzie.

 

Więcej…

 

W ramach realizacji projektu Laboratorium 13 marca 2018r, uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami odwiedzili firmę Safilin  z siedzibą w Szczytnie.

Więcej…

 

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Purdzie kolejny raz wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym . Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach – etap I ( listopad 2017 r. ) i II ( marzec 2018 r. ).

Więcej…

 

W dniu 22 marca 2018 roku nasza szkoła świętowała Ogólnopolski Dzień Matematyki. Święto to zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 r. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W Polsce pierwsze ogólnopolskie obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Więcej…

 

Wzorem lat ubiegłych uczniowie gimnazjum reprezentują naszą szkołę na konkursach  języka niemieckiego.

Więcej…

 

Zajęcia laboratoryjne w ramach projektu „Rozbudzanie kreatywności uczniów”  odbywające się w naszej szkole od października, skierowane są do gimnazjalistów i mają charakter niezwykłych  spotkań z biologią, chemią czy fizyką.

Więcej…

 

16 marca 2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Purdzie  obchodziliśmy Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęliśmy od wykonania hymnu szkoły oraz od wysłuchania prelekcji na temat życia i działalności naszego patrona  – Tadeusza Pezały -  którą zaprezentował uczeń klasy VI – Dominik Przęślica.