Dnia 8 maja  uczniowie z klas II i III gimnazjum wybrali się na  wycieczkę do Torunia.

Zdjęcia z wycieczki

Głównym celem wyjazdu był udział w zajęciach laboratoryjnych w Centrum Chemii w Małej Skali. Na miejscu uczniowie poznali bliżej zjawiska:  topnienia, rozpuszczania, krzepnięcia  na przykładzie produkcji świeczek.  Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia i  eksperymenty co pozwoliło młodzieży zgłębić tajniki chemii. Zajęcia te ukazały możliwość zastosowania teorii w praktyce. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Dodatkową atrakcja wycieczki było zwiedzanie Torunia z przewodnikiem i wizyta w manufakturze słodyczy.

Wycieczkę zorganizowała pani Agnieszka Westfeld w ramach projektu „Rozbudzając kreatywność uczniów”